Zakład pogrzebowy w Krakowie – Pomoc w organizacji pogrzebu

Organizacja pogrzebu – poradnik

Zakład pogrzebowy prowadzony przez firmę Morfon świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe na terenie Krakowa, Nowej Huty oraz całego kraju, zapewniając wsparcie oraz pomoc w organizacji ceremonii pogrzebowej, pochówku i kremacji zwłok.

Poniżej prezentujemy krótki poradnik. Dowiedzą się Państwo z niego, w jaki sposób postępować w przypadku odejścia bliskiej osoby.

  1. W przypadku śmierci bliskiej osoby powinniśmy wezwać lekarza, dzwoniąc pod numer 999 lub 112 z telefonu komórkowego. Lekarz jest osobą upoważnioną do stwierdzenia, czy nastąpił zgon.
  2. Następnie zawiadamiamy firmę pogrzebową, dzwoniąc pod całodobowy numer telefonu 604 296 932.
  3. Jeśli nastąpił zgon, lekarz wypisuje kartę zgonu. Na jej podstawie wypisywany jest akt zgonu, a ciało transportowane do kostnicy miejskiej lub zakładu pogrzebowego.
  4. Ostatnim krokiem jest udanie się do zakładu pogrzebowego w celu ustalenia szczegółów ceremonii i pochówku. Należy zabrać ze sobą:
  • kartę zgonu wystawioną przez lekarza
  • dowód osobisty osoby zmarłej oraz współmałżonka
  • zaświadczenie z pracy lub ostatni odcinek renty lub emerytury, jeśli zmarły był emerytem lub rencistą

Korzystając z usług naszego zakładu pogrzebowego Morfon, mogą Państwo liczyć na profesjonalne doradztwo w wyborze trumny oraz wieńców i akcesoriów pogrzebowych. Pomagamy również we wszelkich procedurach formalno-prawnych.

Organizacja pogrzebuOrganizacja pogrzebu